Skip links

Alo?
ALO ehk Aasta Auto parim müügimees. 
Alo kasvas ideest luua Aasta Auto esindusele Škoda mudeleid tutvustavaid lühiklippe ning seda kõike läbi automüügimehe seiklusrikka töö. Alo (keda kehastab Tõnis Niinemets) on Aasta Auto Škoda esinduse aasta parim müügimees. Kes veel Alot ei tunne, siis Alo on usin, ikka väga usin… ning poissmees… aga sellest ei ole midagi, sest Aasta Auto ongi tema pere. Vaata päris kõige esimesest ALO videost järgi:

Alo Škoda mudelitutvustusvideod aga ei ole päris niisama videod. Iga Škoda mudel on erinev ning omab erinevaid funktsioone, klientidel aga erinevad vajadused ja nõudmised. Just neid omadusi ning päriselt juhtunud seikasid ka Alo lühiklipid Aasta Auto müügimeeste elust esile toovad.

Ja ega Alo ei ole asjata Aasta Auto aasta parim müügimees. Just Alo ongi see, kes viib õige inimese õige autoni.

Aasta Auto ning Tõnis Niinemetsa koostöö, Aasta meelelahutaja ning Aasta Auto, täpselt nii nagu kohane.

Alo lühivideod said alguse juba 2016. aastal. 2018. aastal aga kasvas meie oma Aasta Auto Škoda esinduse pesamunast päris tõeline telestaar. Nimelt sai Alost teleseriaali ALO peategelane.

Alo seriaal sai kokku 10. episoodi, mille esilinastus toimus 4. oktoobril 2018. aastal Kanal 2 vahendusel. Lisaks Tõnisele tegid seriaalis kaasa ka vennad Märt Pius ja Priit Pius, Priit Võigemast, Linda Kolde, Reimo Sagor, Rein Pakk, Peeter Volkonski, Külliki Saldre, Liis Lass, Uku Uusberg, Kait Kall, Jim Ashilevi, Alo Kurvits, Saara Nüganen, Andres Mähar, Riho Kütsar ja paljud teised. Alo seriaal on täiesti tasuta järelvaadatav Kanal 2 Veebi TVs.

VAATA 1. HOOAEGA UUESTI!
“Alo tegemine on minu jaoks harukordne võimalus, sest ma ei tea ühtegi teist Eesti seriaali, kus ühisloomet oleks kasutatud sellisel määral. Mulle kui režissöörile annab see võimaluse ja vabaduse katsetada spontaanset ülesvõtmistehnikat, sest näitlejad on oma rollid ise loonud ja nad tõesti tahavad neid mängida. Välismaal on selline loomisprotsess ammu kanda kinnitanud, Eestis veel mitte, “ rääkis äsja Šotimaal õpingud lõpetanud sarja režissöör Doris Tääker. “Kirjutamisel olid tõesti osalised absoluutselt kõik näitlejad ja ka need inimesed, kes produktsioonimeeskonnas üldse kaasa teevad,” lisas Tääker. 
Sarja stilistiliseks inspiratsiooniallikaks said välismaised seriaalid “Modern Family”, “The Office”, “Miranda” jne. Stilistika teeb eriliseks pihikaamera võte, mida kasutatakse karakterite tegelike mõtete ja tunnete avamiseks. Sarja põhiliin on müügimees Alo tööelu ja loomulikult armastuse ning läheduse otsing. 
“Ühel päeval Aasta Auto klipi jaoks võttel olles mu abikaasa lihtsalt ütles, et Alo karakter on juba nii põnevaks ja loominguliseks arenenud, et tehke siis sellest juba seriaal, saab suurem publik Alo elust osa. Rääkisin ideest Tõnis Niinemetsale, Tõnis rääkis edasi vendadele Piusidele ja nendel hakkas kohe tekkima karaktereid, keda nas seriaalis mängida tahaksid ja sisuliselt näitlejad hakkasid ise idee juurde kogunema, regulaarselt koos käima ja seriaali kirjutama,” rääkis sarja saamisloost Pointi produtsent Karl Kermes. 
“Näitlejaid  ja võttemeeskonda seob ühine ambitsioon teha midagi uut, värsket ja meil on usk, et vaataja jaoks kujunevad seriaali 23 minutit tõeliseks kvaliteetajaks. Me tahame, et iga episoodi oodatakse, “ lisas Kermes.
ALO seriaal osutus ääretult populaarseks ning sai palju kiidusõnu. Seetõttu oli ka fännide nördimus suur, kui teatati, et teist hooaega nüüdseks juba tuntud rahvalemmikule tulemas ei ole. Ühiselt pandi aga pead kokku ning veel 2019. aasta lõpus valmis ALO “jõuluepisood”.
ALO JÕULUERI - PULMAD
“ALO seriaal andis võimaluse tutvustada vaatajatele Aasta Auto Škoda esinduse müügimehe töö tagamaid, põnevaid seiku ning köögipoolt. Seriaali valmimisest oli au olla osa ning aitäh kõikidele asjaosalistele”, sõnas Aasta Auto tegevjuht Andrias Tammistu.

Alo on ja jääb Škoda müügimeheks ning koostöö sai jätku 2020. aasta sügisel. Alo kohtab ootamatult Reinu, mis edasi juhtub saad teada…. pam-pa-paa Škoda minifilmist:

Alo tulevikuepisood sai filmitud vaid ühe päevaga, seda põhjusel, et videos kasutatud uus täiselektriline Škoda ENYAQ iV oli seekord meiega Škoda tehase ettekirjutustel vaid esmaesitluse ning proovisõidupäevade raames. Filmivõteteks jäid vaid mõned tunnid ning selleks, et kõik sujuks tuli teha kõvasti eeltööd. Aitäh Tõnis, Rein, Karl, Mihkel ja kõik teised kes käe külge panid, et saite nii kiirelt ja just nii ägeda klipi kokku. 

Kui 2019. aastal sai otsustatud, et ALO teist hooaega filmima ei hakata, siis paraku on elus aga nii, et kui midagi väga tahta, siis võib juhtuda, et see saabki päriselt teoks. Just nii juhtus meiega 2021 . aasta algul. Luba esitleda, koostöös Elisa ning Kanal 2-ga…. ALO on tagasi!!!

Elisa sisuhankejuht Toomas Ili tõdeb, et väga head komöödiasarja on keeruline luua, kuid igaks teekonnaks ei pea ilmtingimata ratast leiutama. ««Alo», kui end juba hästi tõestanud ning vaatajate südamesse pugenud komöödiasari, on suurepäraseks täienduseks Elisa originaalsarjade rivis. Meil on hea meel, et Kanal 2 ja Point tulid meiega kaasa, et taaselustada üks kohaliku telemaastiku säravamaid ja oodatumaid pärle».

Kanal 2 kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mari-Liis Veskus sõnas, et suur rõõm on teha midagi, millel on korraga nii kriitikute kui ka auditooriumi üksmeelne heakskiit. «Eesti esimesel mockumentary stiilis huumoriseriaalil «Alo» see ka vaieldamatult on ning meil on hea meel, et televaatajate poolt väga soojalt vastu võetud ja ka Eesti filmi- ja teleauhindadel edukas olnud teleseriaal «Alo» saab nüüd teise hooaja,» sõnas Veskus. «Kanal 2 ja Elisa jaoks on selline koostööprojekt küll esimene pääsuke, kuid näeme selles suurt perspektiivi. Kodumaiseid suureeelarvelisi projekte saab tulevikus kindlasti enam sündida just tänu sellisele suurepärasele koostööle.»

PRESSITEADE

Alo võtted on käimas täistuuridel ning kohati ka päris hiliste õhtutundideni välja. Kõrvaltvaatajatele ulmelistena tunduvad töötunnid on näitlejatele aga tavaline argipäev. Hoolimata üha enam tuure koguvast pandeemiast kulgesid “Alo” teise hooaja võtted rahulikult ning meeskonnal koroonaga ei tulnud silmitsi seista. “Filmisime seda lahti olevas esinduses teatud päevad ning võttemeeskond pidi paratamatult olema maskiga. Riskide vältimiseks püüdsime teadlikult kõiki ebavajalikke kontakte võtteperioodi ajal vältida, et peaks võtted pooleli jätma või selle tõttu kuidagi stsenaariumit muutma,” selgitab Tõnis. Loe kogu Sky.ee intervjuud:

SKY INTERVJUU TÕNISEGA

“Alo” teine hooaeg alustab 2021. aasta 16. aprillil, teise hooaja avaosa esilinastusega. Esilinastus toimub Elisa Stage keskkonnas, millest võtavad osa ka peaosatäitja Tõnis Niinemets, Priit Võigemast, Priit Pius, Linda Kolde ja paljud teised. Esilinastus on kõikidele huvilistele tasuta, sellegipoolest peavad aga televaatajad sarja veel veidi ootama.

ELISA STAGE ALO ESILINASTUS

“Alo” teine hooaeg koosneb kümnest episoodist ning hooaja teine pool jõuab kohale suve lõpus, esialgu samuti vaid eksklusiivselt Elisa Huubi vahendusel. Aga Kanal 2?
“Alo” on toodetud Kanal 2 ja Elisa koostöös, mistõttu jõuab sarja teine hooaeg Kanal 2 vahendusel ka televaatajateni. Sarnaselt Elisa Huubiga on “Alo” teise hooaja ilmumisgraafik ka Kanal 2 puhul jagatud kahte ossa. Hooaja esimene pool jõuab Kanal 2 eetrisse millalgi 2022. aasta alguses.

“Alo” teine hooaeg sai ilusti purki ning lõpupidu peetud. Peatse vaatamiseni 🙂

Ega Alol energiast puudu ei tule. Kui ei tea veel, millist autot Aasta Auto Škoda esinduses proovida, siis Alo teab, et proovida tasub neid kõiki. Esmalt aga vali Kamiq. 

Tore, et sarja filmimisel kaamera pidevalt käib – nii ei jää ükski apsakas ega kentsakas olukord saladuseks ning vahva, et niigi naljaka komöödiasarja filmimine võib kohati apsakate tõttu isegi veel naljakamaks muutuda. Vaata videost järgi 🙂

Alo on meil usin ja hea südamega, aga ka väga nutikas! 😊 
Martin Soukup, Škoda auto strateegilise tooteplaneerimise juht: „Simply Clever-lahendused on meie klientidele olulised, mistõttu valime neid hoolikalt. Klientidel on neid lahendusi reaalselt tarvis ja Škoda juhid peaksid tajuma nende lisaväärtust. Samal ajal peavad need lahendused olema ka hõlpsasti kasutatavad, töötama usaldusväärselt, vastu pidama koormustestidele ja vastama meie kõrgetele ohutusnõuetele.“
Tule proovi Škoda Simply Clever lahendused ise ära:
BRONEERI PROOVISÕIT!
Alo teab, et kui unistuste täitmist juba täna alustad, siis täituvad Sinu unistused varem ja soodsamatel tingimustel!
Pane kokku oma unistuste Škoda: 
ŠKODA KONFIGURAATOR
ALO uue hooaja avaosa täna õhtul, kell 20.30, Kanal 2 eetris!
Selleks puhuks käisid Tõnis Niinemets ja Märt Pius külas “Õhtu!” saatel ning rääkisid sarja uuest hooajast ning uutest tegelastest. Lisaks heitsid nad ka pilgu sarjast välja jäänud klippidele. Viska pilk peale! 🙂
MÄRT JA TÕNIS ÕHTU SAATES
Algasid ALO 3. hooaja võtted. Jah, sa kuulsid õigesti –  ALO seriaal saab uue hooaja, sedapuhku siis juba kolmanda! 🤩
Suur aitäh Škoda Laagri esindusele, kes oma maja kolmanda hooaja võteteks laenasid, et ALO seriaali armastatud näitlejad ka pärast pikka võttepäeva koju jõuaks.
Kolmanda hooaja võtted on täies hoos!
Shokk, shokk, shokk – Alo investeermiskool! Uus Škoda on ökonoomne, stiilne, uue auto lõhna ja garantiiga! Vali uus auto välja ja seiklema:
ŠKODA LAOAUTOD

“Lühikestest šketsidest ainulaadse seriaalini. Komöödiasari “Alo” sai teiste Eesti teleseriaalidega võrreldes üsna ebatavaliselt alguse,” loe pikemalt diktor.geenius.ee artiklist.

diktor.geenius.ee
Valides Škoda teeninduse, hoolitsed oma auto eest kõige paremini. Kantar „Car Brand Health“ uuringu alusel on Škoda madalaimate ülalpidamiskuludega automark Eestis 2018-2022 ja hinnatud kõrgelt müügi- ja teenindusvõrgu poolest.
BRONEERI TEENINDUS

ALO 3. hooaja esilinastuse pidu! Täna on pidupäev kõigil meil uuesti, sest ALO 3. hooaja kaks esimest episoodi jõuavad täna Elisa Huubis eetrisse! Head vaatamist, sõbrad! 🙂

UURI LISA!
Kui Alo tegelaskujude, seriaali või mõne muu idee kohta tekkis küsimusi, siis pane need alloleva vormi kaudu meie poole teele ning vastame neile esimesel võimalusel.