Skip links

ŠKODA KAMIQI ESIMESED VISANDID: uue linnamaasturi väljavaated

·        ŠKODA KAMIQi disainivisandid näitavad jõulisi kontuure ja uusi disainielemente
·        Esimest korda ŠKODAl: poolitatud esituled, mille ülemise osa moodustavad päevasõidutuled
·        Iseloomulik esivõre ja suur kliirens teevad KAMIQist tüüpilise linnamaasturi
Mladá Boleslav, 30. jaanuar 2019 – Kahe eksklusiivse disainivisandi avaldamisega annab ŠKODA esimesed vihjed uue ŠKODA KAMIQi välimuse kohta. Jõulise ja sitke välimusega linnamaastur järgib Tšehhi autotootja edukat linnamaasturite disainikeelt, lisades sinna muude väljapaistvate detailide  seas ka poolitatud esituled, mille ülemise osa moodustavad päevasõidutuled. ŠKODA kasutab sellist lahendust esimest korda.

Eestvaates määratlevad uue linnamaasturi ŠKODA KAMIQ välimust ŠKODA linnamaasturitele tüüpiline lai, püstine ja topeltribidega radiaatorivõre ning iseloomulike voolavate joontega mootorikapott selle kohal. Silmatorkav vööjoon pikendab sõidukit visuaalselt ning on täiuslikus kooskõlas dünaamilise katusejoonega. Toekas hõbedane esispoiler rõhutab mudeli maastikusõiduvalmidust. Esiosa silmapaistvaimad elemendid on uue disaniga kaheosalised LED-esituled, kus triibukujulised päevasõidutuled asuvad põhitulemoodulitest ülevalpool. Lisaks on KAMIQ esimene ŠKODA, mis saab dünaamilised suunatuled nii ette kui ka taha. Esitulede kristallimotiividega klaasid ja LED-moodulid rõhutavad auto esmaklassilist sarmi.

ŠKODA peadisainer Oliver Stefani: „Uues linnamaasturis KAMIQ võtsime kasutusele täiesti uue esitulede lahenduse. Esimest korda saab mõni ŠKODA kaheosalised esituled, milles päevasõidutuled moodustavad ülemise osa. Need annavad KAMIQile ainulaadse välimuse ning on veel üks tõlgendus meie edukast linnamaasturite disainikeelest.“

Pikk, jõuliste vormidega mootorikapott on külgvaate oluline osa. Tavalisest kõrgem kliirens, suured rattad ja difuusor rõhutavad ŠKODA KAMIQi jõulist veetlust. Tasakaalus proportsioonid, selgelt piiritletud pinnad ning moodne, kuid samas ajatu disain maksimeerivad mudeli dünaamilist ja sportlikku väljanägemist. Pilkupüüdev ja selgete kontuuridega tagaosa demonstreerib ŠKODA klassikaliste C-tähe kujuliste tagatulede disaini uudset tõlgendust ning sarnaselt esiosaga pruugitakse sealgi kristallimotiive. ŠKODA KAMIQ on esimene ŠKODA linnamaastur Euroopa turul, kus tagaluugil on tavapärase ŠKODA embleemi asemel kiri „ŠKODA“.

ŠKODA KAMIQi maailma-esmaesitlus leiab aset Genfi autonäitusel, mis toimub 5. kuni 17. märtsini 2019.

Loe ka visandite autori, ŠKODA disaineri Antti Mikael Savio intervjuud ŠKODA Storyboardist