Skip links

Kasulik info

Nõuanded:

  • Säilitage rahu, piirake edasist kahju levikut ja vara kahjustumist. Päästke, mis päästa annab!
  • Kui liiklusõnnetuse korral on inimene viga saanud või surnud, kutsuge välja kiirabi või päästeteenistus ja politsei. Kiirabi või päästeteenistuse kutsumiseks helistage päästeameti hädaabinumbril 112. Kirjutage üles pealtnägijate nimed ja aadressid.
  • Kui liiklusõnnetuse tagajärjel on tekkinud ainult varaline kahju ja õnnetuses osalenud juhid või juht ning varalise kahju saaja on juhtumi põhjuste hindamisel ja vastutuse küsimuses ühel meelel, ei ole vaja õnnetusest politseile teatada. Osalised täidavad kohapeal nõuetekohase blanketi „Teade liiklusõnnetusest” või vormistavad oma arvamuse valgel paberil.
  • Vabas vormis täidetud teatel peavad olema osalenud sõidukite (registreerimismärk, mark ja mudel), juhtide, sõidukite omanike (isikukood, nimed, aadressid, kontaktteave) ja kindlustusandja andmed ning liiklusõnnetuse toimumise skeem.
  • Kui liiklusõnnetuses osalenud isikud on juhtumi põhjuste hindamisel ja vastutuse küsimuses eriarvamusel või kui kahju saaja ei ole teada, tuleb liiklusõnnetusest teavitada politseid ning tegutseda tema juhiste kohaselt.
  • Kannatanu peab esimesel võimalusel isiklikult või esindaja kaudu teatama liiklusõnnetusest mis tahes liikluskindlustusega tegelevale kindlustusandjale Eestis või Eesti Liikluskindlustuse Fondile. Teate võib edastada suuliselt või kirjalikult.

Kahju tekitanud isik peab esimesel võimalusel, kuid hiljemalt viie tööpäeva jooksul pärast liiklusõnnetust teatama sellest oma kindlustusandjale või Eesti Liikluskindlustuse Fondile, edastama seletuskirja toimunu kohta ja esitama liiklusõnnetuses osalenud sõiduki ülevaatuseks. Sõltuvalt kindlustusseltsist või kahjuliigist toimub kahjukäsitlus kas Škoda esinduses kohapeal või peate esmajoones pöörduma kindlustusseltsi poole. Allolevast tabelist leiate koostöövormid kindlustusseltside ja Škoda esinduste vahel.

Õnnetusjuhtumiblanketi saate välja printida siit.

Ostes uut autot on enamus inimestel juba sõiduvahend olemas ja enamasti on ka soov anda see uue auto sissemaksuks.
Toome Teile välja võimalikud lahendused olemasoleva auto realiseerimiseks ja põhjendused, miks teinekord pakutav hind ei ole ootuspärane.

Lahendused:

1) Leppige müügikonsultandiga auto ülevaatamiseks kokku sobiv aeg. Esmase pakkumise teeb müügikonsultant proovisõidu ja visuaalse vaatluse põhjal.

2) Kui pakutud hind, hinnavahemik osutub sobivaks, leppige kokku sobiv teenindusaeg, kus teie sõidukile tehakse põhjalikum ülevaatus. Auto hindamise eest Teilt tasu ei võeta ja hindamine võib kesta kuni 1h.
Peale põhjalikku ülevaatust pakume täpse tagasiostu hinna.

3) Kui meiepoolt pakutav hind ei ole sobilik, võime leppida kindla perioodi, mille vältel võtame Teie auto komisjonimüüki Teiepoolt soovitud hinnaga. Automüügikuulutus on üleval internetikeskkondades www.skoda.ee , www.auto24.ee , www.motors24.ee

Selgitused:

Turuhinna ja meiepoolt pakutud hinna vahe võib teinekord tunduda ebaõiglane. Kuid hinnates riske ja kohustusi, mida meie sellega endale võtame, mõistate meid ehk paremini:

1) Kasutatud autole tuleb anda korralik välimus ja vajadusel vahetada mõni osa mis osutub enamasti küllaltki kulukaks.

2) Kasutatud auto müümisel tuleb arvestada turu nõudluse-ning muutumisega.

3) Kasutatud autot müües võtame endale kohustuse anda uuele omanikule teatud garantiid.

Pärast kolmandat aastat, peale auto ostu peavad kõik sõiduautod läbima korralise tehnoülevaatuse. Kolmandal aastal tuleb tehnoülevaatus läbida vastavalt reg.märgi viimasele numbrile.

Regulaarne autohooldus tagab Teie auto korrasoleku!

Sügis ja talv, temperatuuride kõikumine, kõrge õhuniiskus, lumi, must jää ja soolatud teed. Sellised tingimused ootavad teie autot. Pöörduge õigeaegselt ametlikku Škoda teenindusse, et tagada muretu liikumine sügis-talvisel perioodil. Millele tähelepanu pöörata?

Talverehvid

Korralikud talverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Suverehvid on soovitatav vahetada talverehvide vastu kui välistemperatuur langeb alla +7 ° C. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm.
Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!

Pidurisüsteem

Pidursüsteemi korrasolekut ei näita ainult hea pidurdusvõime. Et tagada kogu süsteemi effektiivne toimimine on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses. Kui näiteks pidurivedeliku keemistemperatuur on madalam kui lubatud, siis mõjutab see oluliselt pidurite tõhusust. See võib kujutada endast tõsist ohtu, eriti talvel mägedes sõites.

Jahutussüsteem

Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!

Aku

Talvel aku suurema koormuse all. Külma ilmaga käivitades on kasutada ainult osa aku mahust ja väsinud aku võib külmuda ainult mõne miinuskraadiga.Seetõttu soovitame kontrollida aku korrasolekut Škoda ametlikus teeninduses, enne kui ilmad külmaks lähevad.

Klaasipuhastid

Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete, kui hea on nähtavus. Soovitatav on vahetada klaasipuhastid vähemalt kord aastas. Teeninduses tasuks ka kontrollida klaasipuhastite tööd ja vajadusel lisada klaasipuhastusvedelikku.

Tulede kontroll

Et tulede kõrgused oleks õiged ja valgustusvihk õige nurga all on soovituslik iga hooaja alguses kontrollida ka esitulesi Škoda ametlikus esinduses. Üle tasub kontrollida ka kõik pirnid ja kaitsmed. Talvel tulede puhastamisel jääst ja lumest on tungivalt soovituslik kasutada ainult pehmet harja või vedelat jäätõrjet.

Auto pesemine talvel

Soolatud teede ja keemia tõttu on soovitatav autot pesta vähemalt kord kuus. Pärast pesemist tuleb hilisema külmumise vältimiseks hoolikalt kuivatada kõik lukud ja kontrollida pidureid.

Regulaarne autohooldus tagab Teie auto korrasoleku!

Kevad-suvine periood toob kaasa rohkem sõitmist, reisimist ehk pikemaid sõite. Et tagada auto töökindlus on soovitatav peale talvist perioodi pöörduda õigeaegselt ametlikku Škoda teenindusse. Millele tähelepanu pöörata?

Suverehvid

Korralikud suverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Talverehvid on soovitatav vahetada suverehvide vastu kui välistemperatuur on stabiilselt +7 °C ja rohkem kraadi. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm. Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!

Pidurisüsteem

Talvisel perioodil on kogu pidurisüsteem olnud suurema koormuse all. Kontrollida tasub ega ei esine pidurivedelike lekkeid, seisupiduri effektiivsust ja piduriklotse. Et tagada kogu süsteemi effektiivne toimimine on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses.

Veermik

Talvisel perioodil teede hooldamiseks kasutatud soolad ja keemia kogunevad sillaosadele ja rattakoobastesse. Et vältida võimaliku kahju soovitame kontrollida ja vajadusel puhastada auto aluspõhi ametlikus Škoda esinduses.

Jahutussüsteem

Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!

Aku

Talvel aku suurema koormuse all. Et mitte kevad-suvisel perioodil, pikematel sõitudel avastada end ebamugavast olukorrast soovitame kontrollida aku korrasolekut Škoda ametlikus teeninduses.

Amordid

Talvised temperatuuride kõikumised ja teeolud on on hoidnud ka amortisaatorid suurema koormuse all. Samuti peale talvist perioodi pole ka teekattete olukord alati kiita. Teie turvalisuse huvides soovitame kontrollida amortide seisukorda Škoda ametlikus teeninduse.

Klaasipuhastid

Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete, kui hea on nähtavus. Soovitatav on vahetada klaasipuhastid vähemalt kord aastas. Teeninduses tasuks ka kontrollida klaasipuhastite tööd ja vajadusel lisada klaasipuhastusvedelikku.

Konditsioneer

Teie mugavuse ja turvalisuse huvides on soovitatav kontrollida ka freooni taset ja salongifiltrite seisukorda.

Mootoriruum

Peale talveperioodi on soovitatav puhastada sooladest ja keemiast ka mootoriruum. Et mitte kahjustada mootorit on soovitatav teha seda Škoda ametlikus teeninduses. Kontrollida tasuks ka kõigi vedelike taset ja vajadusel lisada.

Lukud

Peale talveperioodi on soovitatav puhastada kõik lukud ja uksehinged.

KESKKONNAINFO

Aasta Auto AS panustab vastavalt keskkonna puhtuse hoidmisesse.

Eesti Vabariigi Jäätmeseadusest tulenevalt on mootorisõiduki tootja kohustatud tagama tema valmistatud, edasimüüdud või sisseveetud toodetest tekkivate jäätmete kokkukogumise, nende taaskasutamise või nende kõrvaldamise. Samuti nõuab jäätmeseadus mootorsõidukite viimisel vanametalli kokkuostu või lammutuskotta autoregistrikeskuse tõendit sõiduki arvelt kustutamise kohta. Aasta Auto AS on sõlminud lepingu ettevõttega Refonda Baltic OÜ

Ettevõttest Aasta Auto AS ostetud sõiduki utiliseerimissooviga võtke ühendust meie esindusega või saatke kiri aadressile skoda@aastaauto.ee.

Rehvide, akude ja sõidukite varuosade utiliseerimine.

Võtame oma klientidelt TASUTA vastu utiliseerimiseks akusid, sõidukite varuosi ja autotarvikuid.

Aasta Auto AS võtab TASUTA vastu  vanu rehve utiliseerimiseks uute rehvide ostjatelt.